Nixu Corporation

Nixu er en cybersikkerhedsvirksomhed med en mission om at holde det digitale samfund kørende. Vores passion er at hjælpe organisationer favne digitalisering på en sikker måde.

about

Nixu er en cybersikkerhedsvirksomhed med en mission om at holde det digitale samfund kørende. Vores passion er at hjælpe organisationer favne digitalisering på en sikker måde. Sammen med vores kunder leverer vi praktiske løsninger, som sikrer forretningskontinuitet, adgang til digitale services og databeskyttelse. Vores mål er at være den bedste arbejdsplads for vores knap 400 cybersikkerhedseksperter gennem en hands on-tilgang. Med nordiske rødder hjælper vi virksomheder verden over. Nixu er børsnoteret på Nasdaq Helsinki. 

We are

Professional


Professional

collaborative


Collaborative

Passionate


Passionate for cybersecurity

Humane


Humane

Kontakt os

Olga Orlova

Olga Orlova

Sales Coordinator


Telefon: +45 3360 2362
Mobil: +45 3051 6178
Email: olga.orlova@nixu.com

René Rosenkrantz

René Rosenkrantz

Senior Security Consultant


Telefon: +45 3360 2356
Mobil: +45 2535 9927
Email: rene.rosenkrantz@nixu.com

Winni Christensen

Winni Christensen

Accounting


Telefon: +45 3360 2370
Mobil: +45 2535 9920
Email: winni.christensen@nixu.com

Claus Mørkhøj

Claus Mørkhøj

It Security Consultant


Telefon: +45 3360 2360
Mobil: +45 5045 0609
Email: claus.moerkhoej@nixu.com

Maria-Louise Holmer Perkov

Maria-Louise Holmer Perkov

Delivery Coordinator

Mobil: +45 3110 9558
Email: maria.perkov@nixu.com

Thomas Toftegaard Weisdorf

Thomas Toftegaard Weisdorf

Senior Security Consultant

Mobil: +45 5353 7469
Email: thomas.weisdorf@nixu.com

Cathrine Gullestrup

Cathrine Gullestrup

Security Business Manager


Telefon: +45 3360 2368
Mobil: +45 2535 1590
Email:cathrine.gullestrup@nixu.com

Poul Erik Overgaard

Poul Erik Overgaard

Senior Security Consultant


Telefon: +45 3360 2355
Mobil: +45 2535 1591
Email:poulerik.overgaard@nixu.com

Karsten Frantsen

Karsten Frantsen

Senior Security Consultant & Team Leader

Telefon: +45 3360 2354
Mobil: +45 2535 1593
Email: karsten.frantsen@nixu.com

Oliver Marinussen

Oliver Marinussen

It Security Consultant


Telefon: +45 3360 2366
Mobil: +45 2877 2231
Email: oliver.marinussen@nixu.com

Morten Møller Nielsen

Morten Møller Nielsen

IT Security Consultant


Mobil: +45 5133 5541
Email: morten.nielsen@nixu.com

Gorm J. Siiger

Gorm J. Siiger

Operations Support Manager


Telefon: +45 3360 2371
Mobil: +45 3125 1884
Email: gorm.siiger@nixu.com

Mikkel Planck

Mikkel Planck

Senior Network Security Specialist & Business Unit Manager


Mobil: +45 5382 0255
Email: mikkel.planck@nixu.com

Hans Hartung

Hans Hartung

Senior IT Security Consultant


Telefon: +45 3360 2357
Mobil: +45 3164 5095
Email: hans.hartung@nixu.com

Meral Yildirim

Meral Yildirim

It Security Consultant


Telefon: +45 3360 2361
Mobil: +45 3146 9700
Email: meral.yildirim@nixu.com

Steven Müller

Steven Müller

It Security Consultant


Telefon: +45 3360 2364
Mobil: +45 2535 9928
Email: steven.muller@nixu.com

Errit Muller

Errit Müller

Denmark Market Area Leader

Telefon: +45 3360 2352
Mobil: +45 2535 9922
Email: errit.muller@nixu.com

Thomas Wong

Thomas Wong

Audit & Advice Business Manager

Telefon: +45 3360 2358
Mobil: +45 3150 0115
Email: thomas.wong@nixu.com

Birgitte Hagsholm Andersen

Birgitte Hagsholm Andersen

Marketing Consultant

Mobil: +45 3141 4439
Email: birgitte.hagsholm@nixu.com

Jørgen Sander-Larsen

Jørgen Sander-Larsen

Senior Network & Security Specialist


Mobil: +45 31 60 93 73
Email: jorgen.sander-larsen@nixu.com

Henrik Engqvist

Henrik Engqvist

Security Sales Representative


Mobil: +45 22 49 65 32
Email: henrik.engqvist@nixu.com

Rasmus D. Jensen

Rasmus D. Jensen

Sales Manager


Mobil: +45 24 85 22 21
Email: rasmus.jensen@nixu.com

Tina Prüser Kofod

Tina Prüser Kofod

It Security Consultant


Mobil:+45 28 55 81 87
Email: tina.kofod@nixu.com

Danny Oved

Danny Oved

Market Area Controller


Mobil: +45 40 86 18 17
Email: danny.oved@nixu.com

Claus Strawbridge

Claus Strawbridge

Security Business Manager


Mobil: +45 31 53 87 41
Email: claus.strawbridge@nixu.com

Hakan Pedersen

Hakan Yurdakul Pedersen

Security Consultant


Mobil: +45 3176 1782
Email: hakan.pedersen@nixu.com